Compatible PH Spo2 Extension Cable M1943A
Part Number:AMC CB-A400-1006VN; Beta Biomed B400-0602; Pacific Medical NXPH200; Philips M1943A; Sage E01-11M; Tenacore TE1514
Payment terms: T/T, Western Union, Paypal
Shipping method: DHL, TNT, EMS, Fedex, UPS, by sea
Lead time: 3-7 working days
Samples are available
Description
Compatible PH Spo2 Extension Cable M1943A
Product description: Ext-Cable,8ft, hemicycle 8p>DB9F, Compatible for NELLCOR sensor and 0010-S
Compatible for: Philips Heartstream XL, IntelliVue FAST-SpO2, IntelliVue MP70, M1020B, M2601A, M3000A, M3001A, M3001A A01, M3001A A01C06, M3001A A01C12, M3001A A01C18, M3002A MMS X2, M3500B, M4735A, M8102A MP2, M8105A MP5, SureSigns VS2, SureSigns VS3, SureSigns VS4, VM4
Spo2 Technology: Nellcor OxiSmart module
OEM P/N references: M1943A
Technical Specifications:
| Product name | Spo2 Adapter Cable |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Part number | PSN0015X |
| Brand Name | Pray-med |
| Certifications | CE/ISO |
| Cable Material | TPU Jacket |
| Cable diameter | 4mm |
| Cable color | Gray |
| Instrument Connector | Philips 8-pin D-Shaped Male Connector |
| Sensor Side Connector | Female 9-Pin D-Sub Connector |
| Cable Length | 2.4m/ 8ft |
| Packing | Seperated package with PE bag |
| Instrument Classification | Class II |
| Properties | EKG monitor,ECG machine |
| Weight | 100g |
| Warranty | 1 year |

Hot Tags: Compatible PH Spo2 Extension Cable M1943A, manufacturers, suppliers, factory, cheap, buy
Send Inquiry
You Might Also Like









