Sealed Lead Medical Equipment Batteries
Compatible:Philips M4735A M3516A Defibrillator Heartstart XL
Payment terms: T/T, Western Union, Paypal
Shipping method: DHL, TNT, EMS, Fedex, UPS, by sea
Lead time: 3-7 working days
Samples are available
Description
Sealed Lead Medical Equipment Batteries
Place of Origin: China
Brand Name: Philips
Certification: CE
Model Number: Philips M4735A M3516A
Minimum Order Quantity: 1pcs
Price: as discussed
Delivery Time: 1-3 work days
Supply Ability: 600pcs / week
Technical Specifications:
| Product name | Rechargeable LI-ION Battery |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Pray-med |
| Certifications | CE/ISO |
| Size | 182*24.1*61mm |
| Nominal Capacity | 2300mAh |
| Weight | 315g |
| Type | Sealed Lead |
| Nominal Voltage | 12v |
| Application | Defibrillator Monitor |
| Color | Black |
| Package | Individual box |



Hot Tags: sealed lead medical equipment batteries, manufacturers, suppliers, factory, cheap, buy
Send Inquiry
You Might Also Like
-

Drager Infinity Delta XL Medical Equipment Batteries
-

GE Monitor Patient Monitor Battery Dash 3000 SM201-6
-

Nihon Kohden Ni-MH Battery Pack X062. YS-076P5
-

MS862278 Siemens Nickel Metal Hydride Battery Pack C...
-

BeneHeart Mindray D2 D3 Defibrillators Battery
-

NIHON KOHDEN Defibrillator Battery Pack NKB-301V



