LI-ION Type Medical Equipment Batteries 510114040
Compatible:FX-8322R FCP-8321 FCP-8453 FCP-8800 BTE-002 510114040
Payment terms: T/T, Western Union, Paypal
Shipping method: DHL, TNT, EMS, Fedex, UPS, by sea
Lead time: 3-7 working days
Samples are available
Description
If you are looking for li-ion type medical equipment batteries 510114040, welcome to contact our factory. As one of the leading manufacturers and suppliers in China, we'll offer you not the cheapest but competitive price and excellent service. Please rest assured to buy our quality products.
LI-ION Type Medical Equipment Batteries 510114040
Place of Origin: China
Brand Name: Fukuda Denshi
Certification: CE
Model Number: 510114040
Minimum Order Quantity: 1pcs
Price: as discussed
Delivery Time: 1-3 work days
Supply Ability: 600pcs / week
Technical Specifications:
| Product name | Rechargeable LI-ION Battery |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Pray-med |
| Certifications | CE/ISO |
| Size | 131.4*36.77*37.05mm |
| Nominal Capacity | 4600mAh |
| Weight | 585g |
| Type | LI-ION |
| Nominal Voltage | 14.8V |
| Application | FX-8322R FCP-8321 FCP-8453 FCP-8800 BTE-002 |
| Color | black |
| Package | Individual box |


Hot Tags: li-ion type medical equipment batteries 510114040, manufacturers, suppliers, factory, cheap, buy
Send Inquiry
You Might Also Like










