Drager Compatible Temperature Probe - 4329889
Payment terms: T/T, Western Union, Paypal
Shipping method: DHL, TNT, EMS, Fedex, UPS, by sea
Lead time: 3-7 working days
MOQ: 50 pcs
Description
If you are looking for drager compatible temperature probe - 4329889, welcome to contact our factory. As one of the leading manufacturers and suppliers in China, we'll offer you not the cheapest but competitive price and excellent service. Please rest assured to buy our quality products.
Drager Compatible Temperature Probe - 4329889
Compatibility: Draeger Infinity Delta, Infinity Gamma, Infinity Kappa, Infinity Vista
Payment terms: T/T, Western Union, Paypal
Shipping method: DHL, TNT, EMS, Fedex, UPS, by sea
Lead time: 3-7 working days
MOQ: 50 pcs
Technical Specifications:
| Product name | Temperature Probe |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Pray-med |
| Model Number | Drager |
| Certifications | CE/ISO |
| Cable Material | TPU |
| Cable diameter | 4mm |
| Cable color | Gray |
| Connector Distal | Round, 7-Pin Connector, Keyed |
| Connector Proximal | Esophageal/Rectal Probe |
| Cable Length | 3m |
| Packing | Individual Pack |
| Instrument Classification | Class II |
| Properties | EKG monitor,ECG machine |
| Weight | 100g |
| Warranty | 1 year |


Hot Tags: drager compatible temperature probe - 4329889, manufacturers, suppliers, factory, cheap, buy
Send Inquiry
You Might Also Like









