SpO2 Adapter Extension Cable Compatible Nihon Kohden
Compatible Models No.: Bedside Monitor: BSM- 4101,4103,4111,4113 Life scope P,BSM-5105,5135 Life scope A,BSM-2351,2353 Life scope L,BSM-2301,2303 Life scope I
Lead time: 1-7 working days (depend on your quantity)
Payment terms: 100% T/T deposit, Western Union
Shipping method: DHL, TNT, EMS, UPS, Fedex, By sea
MOQ: 20 PCS
Description
SpO2 Adapter Extension Cable Compatible Nihon Kohden
Ext-Cable,8ft, Rectangle 14p>DB9F, Suitable for Nihon Konden probe and S0005 Series probe
Lead time: 1-7 working days (depend on your quantity)
Payment terms: 100% T/T deposit, Western Union
Shipping method: DHL, TNT, EMS, UPS, Fedex, By sea
MOQ: 20 Pcs
Technical Specifications:
| Cable color | Gray |
| Cable material | TPU Jacket |
| Cable diameter | 4mm |
| Instrument connector | 14-Pin Nihon kohden connector |
| Patient end connector | DB9 |
| Cable length | 2.4 m |
| Patient size | Adult/ Pediatric/ Neonate |
| Weight | 120g |
| Warranty | 1 year |


Hot Tags: spo2 adapter extension cable compatible nihon kohden, manufacturers, suppliers, factory, cheap, buy
Send Inquiry
You Might Also Like
-

Compatible ph 8-pin D-Shaped Connector SpO2 Transduc...
-

SpO2 Adpater Cable DB9 For M series LNC-10 2056
-

HP Philips M1943A Compatible SpO2 Adapter Cable/exte...
-

Compatible Nonin SpO2 Adapter Cable/extension Cable
-

Datascope Passport Adapter Cable/extension Cable
-

Compatible Biolight M6 M12 Adapter Cable/extension C...



