GE Marquette Compatible Spo2 Extension Cable 2021406-001
Payment terms: T/T, Western Union, Paypal
Shipping method: DHL, TNT, EMS, Fedex, UPS, by sea
Lead time: 3-7 working days
Samples are available
Description
GE Marquette Compatible Spo2 Extension Cable 2021406-001
Product description: Ext-Cable,8ft, Rectangle 11P>DB9F, Compatible for NELLCOR sensor and 0010-S;
Compatible for: GE Dash 2500, Dash 3000, Dash 4000, Dash 5000, Dash Series, Eagle, PDM Module, Procare B40, SOLAR, Solar 8000, Solar 8000M, TRAM Modular, Tram 451, i/9500, x50SL Series;
Spo2 Technology: Nellcor OxiMax
OEM P/N: 2021406-001
Technical Specifications:
| Product name | Spo2 Extension Cable |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Pray-med |
| Certifications | CE/ISO |
| Cable Material | TPU Jacket |
| Cable diameter | 4mm |
| Cable color | Gray |
| Instrument Connector | Flat 11 pin |
| Sensor Side Connector | Female DB 9 pin connector |
| Cable Length | 2.4m/ 8ft |
| Packing | Seperated package with PE bag |
| Instrument Classification | Class II |
| Properties | EKG monitor,ECG machine |
| Weight | 100g |
| Warranty | 1 year |


Hot Tags: ge marquette compatible spo2 extension cable 2021406-001, manufacturers, suppliers, factory, cheap, buy
Send Inquiry
You Might Also Like
-

Spacelabs 10 Pin SpO2 Extension Cable - 700-0030-00
-

GE Ohmeda 9 Pin Spo2 Extension Cable
-

Sirecust 630/Sirecust 700/Sirem Module Siemens Spo2 ...
-

GE Spo2 Sensor Nellcor Oximax Technology Extension C...
-

Compatilbe Goldway UT4000A SpO2 Adapter Cable/extens...
-

GE 11pin Masimo LNOP SpO2 Adapter Cable/extension Ca...



