
Comen Compatible SpO2 Adapter Cable
Payment terms: T/T, Western Union, Paypal
Shipping method: DHL, TNT, EMS, Fedex, UPS, by sea
Lead time: 3-7 working days
Samples are available
Description
Comen Compatible SpO2 Adapter Cable
Product description: Ext-Cable,1ft, round 12P>Round 6 pin, fit for Comen C30
Spo2 Technology: digital
Technical Specifications:
| Product name | Spo2 Adapter Cable |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Pray-med |
| Certifications | CE/ISO |
| Cable Material | TPU Jacket |
| Cable diameter | 4mm |
| Cable color | Gray |
| Instrument Connector | Male,12-pin, round connector, keyed |
| Sensor Side Connector | Round 6 pin |
| Cable Length | 0.3m/ 1ft |
| Packing | Seperated package with PE bag |
| Instrument Classification | Class II |
| Properties | EKG monitor,ECG machine |
| Weight | 100g |
| Warranty | 1 year |

Hot Tags: comen compatible spo2 adapter cable, manufacturers, suppliers, factory, cheap, buy
Send Inquiry
You Might Also Like
-

Siemens SpO2 Extension Cable-3375834
-

Reusable EURO US Electrosurgica Silicone Bipolar Cab...
-

Sirecust 630/Sirecust 700/Sirem Module Siemens Spo2 ...
-

LNC-10 M series Spo2 Adapter Cable 20-Pin
-

Philips/HP M1940A Adapter Cable 12pin-8pin Extension...
-

Compatible Invivo Nellcor Module 9383 SpO2 Adapter C...

