Comen/Medexcel/Risingmed/Infinium NIBP Hose P02112
Catalog: NIBP
Product Type: Comen NIBP Hose
Mininum Order Quantity: 1PCS
Certification: CE/ ISO13485
Price: Negotiation
Description
If you are looking for comen/medexcel/risingmed/infinium nibp hose p02112, welcome to contact our factory. As one of the leading manufacturers and suppliers in China, we'll offer you not the cheapest but competitive price and excellent service. Please rest assured to buy our quality products.
P02112 Comen/Medexcel/Risingmed/Infinium NIBP Hose
Product Description
| Category | NIBP |
|---|---|
| Certifications | CE, ISO |
| Connector Distal | Lemo Style Connector |
| Connector Proximal | Male Barbed Connector |
| Hose Color | Gray |
| Hose Diameter | Inner 3.8 mm, outer 7 mm |
| Hose Length | 8 ft/2.5m |
| Hose Material | TPU Jacket |
| Latex-free | Yes |
| Packaging Type | Bag |
| Packaging Unit | 1 |
| Patient Size | Adult/Pediatric |
| Sterile | No |
| Warranty | 12 months |
Compatibility
| Manufacturer | Model |
|---|---|
| Comen | C60 |
| DRE | Pro, Touch, Waveline EZ |
| Infinium | Infitron II, Omni II, Omni III |
| Medexcel | MD50 |
| Risingmed | RPM 9000A |


also supply NIBP cuff and tube

After-sale services
1. In-Warranty Period: we will give the replacement for all quality problems in time under normal conditions of use.
2. If the new items can not work with your devices, we will send new replacement or refund in time.
Certifications


Hot Tags: comen/medexcel/risingmed/infinium nibp hose p02112, manufacturers, suppliers, factory, cheap, buy
Send Inquiry
You Might Also Like










