Compatible PH Defibrillator Medical Battery Backup HeartStart
Payment terms: T/T, Western Union, Paypal
Shipping method: DHL, TNT, EMS, Fedex, UPS, by sea
Lead time: 3-7 working days
Samples are available
Description
Compatible PH Defibrillator Medical Battery Backup HeartStart FR2 FR2+ M3860A M3840 M3863A
Place of Origin: China
Certification: CE
Model Number: m3863a
Minimum Order Quantity: 1pcs
Price: as discussed
Delivery Time: 1-3 work days
Technical Specifications:
| Product name | Rechargeable Battery Sealed Lead |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | Pray-med |
| Certifications | CE/ISO |
| Size | 172*36**66mm |
| Nominal Capacity | 4200mAh |
| Weight | 329g |
| Type | LiMnO2 |
| Nominal Voltage | 12v |
| Application | HeartStart |
| Color | Grey |
| Package | Individual box |



Hot Tags: Compatible PH Defibrillator Medical Battery Backup HeartStart, manufacturers, suppliers, factory, cheap, buy
Send Inquiry
You Might Also Like
-

GE Monitor Patient Monitor Battery Dash 3000 SM201-6
-

14.8V Medical Battery For Edan Patient Monitor
-

NIHON KOHDEN Defibrillator Battery Pack NKB-301V
-

Spacelabs Lead Acid Monitor Battery LC-TA122PU
-

HYLB-231 5200mah EDAN Monitor SE-3 M8 IM9A Battery
-

10.8V 65Wh Rechargeable Lithium Ion Battery Compatib...





