
Nihon Kohden 3 Lead ECG Cable IEC
Payment term: T/T, Western Union, Paypal
Shipping method: DHL, UPS, EMS, TNT, Fedex, by sea
Lead time: 1-7 days (depend on your quantity)
MOQ: 30pcs
Description
Nihon Kohden 3 Lead ECG Cable IEC
Payment term: T/T, Western Union, Paypal
Shipping method: DHL, UPS, EMS, TNT, Fedex, by sea
Lead time: 1-7 days (depend on your quantity)
MOQ: 30pcs
Technical Specifications:
| Type | ECG Cable |
| Certificate | CE/ ISO |
| Cable color | Gray |
| Cable diameter | 4mm |
| Cable material | TPU Jacket |
| Standard | IEC |
| Trunk Cable length | 2.7m |
| Lead cable length | 0.9m |
| Proximax connector | 12-pin Nihon Kohden Connector, Angled |
| Distal connector | Clip/ pinch/ grabber |
| Instrument Classifications | Class II |
| Patient size | Adult/ Pediatric |
| Net weight | 120g |
| Warranty | one year |

Hot Tags: nihon kohden 3 lead ecg cable iec, manufacturers, suppliers, factory, cheap, buy
Send Inquiry
You Might Also Like
-

Nihon Kohden ECG Transducer Cable 3 Leads Snaps
-

GE Healthcare Marquette ECG Transducer Cable 5 Leads...
-

Datascope ECG Cable Adapter Cable 3 Leads Clips
-

GE 7Lead Ecg Holter ecg Cable SEER Light 2008594-004
-

Mindray ECG Cable 12-pin Connector for BeneView T5, ...
-

Stable Quality AIR SHIELDS 5lead ECG Cable,IEC/AHA,c...

